Pobjednički rad projekta Večer u kazalištu 2023.

Dragi učenici,.

evo rezultata ovogodišnjeg projekta Večer u kazalištu.

Nakon provedenog istraživanja u kulturnim ustanovama, anketiranja učenika i prezentacije u razredima, odabran je najbolji učenički rad na temu: Film ili kazališna predstava? 

Učenice 2.f razreda Ema Bzik i Lana Godler iskazale su se u istraživačkom pothvatu, otišle su u  Gradsku knjižnica Ante Kovačića, Zaprešić i Hrvatsko narodno kazalište te su prikupile podatke, a zatim su ih grafikonima, slikama i riječima obradile. Prikupljene podatke prikazale su učenicima, motivirajući ih na čitanje najprodavanijih hrvatskih modernih romana, navodeći ih na promišljanje o povećanju popularnosti kazališta, te iznoseći podatke provedene ankete o kazalištu. 

Na kraju istraživanja, navele su mišljenje o višestrukoj koristi odlazaka u kazalište, razvoju kritičkog mišljenja, oplemenjivanju osobnosti kao rezultat upijanja kazališne, ali i filmske umjetnosti.

Čestitamo na trudu, djevojke!

Voditeljica projekta: Sanja Šepac Dužević