POSJET ŠIZ-OVACA GIMNAZIJI EUGENA KUMIČIĆA U OPATIJI

Učenici fakultativnog predmeta Škola i zajednica (ŠIZ) posjetili su Gimnaziju Eugena Kumičića u Opatiji i zajedno s njihovim učenicima i učenicima Pomorske škole Bakar razmijenili iskustva u nastavi.

Razmjena iskustava bila je iznimno korisna na kojoj su ŠIZ-ovci Gimnazije Eugena Kumičića Opatija,  Pomorske Škole Bakar i naše škole zajedno sa svojim profesoricama  Ivanom Černeha, Jelenom Travančić i Ondinom Mesar razgovarali o iskustvima i teškoćama na koje su nailazili u realizaciji predmet ŠIZ-a. Na zajedničkoj radionici sudjelovao je i dr. sc. Boris Jokić, ravnatelj Instituta za društvena istraživanja u Zagrebu i jedan od autora kurikuluma ŠIZ-a koji je pohvalio entuzijazam, trud i rad učenika svih triju škola, te zamolio učenike za povratnu informaciju o predmetu.

Dr.sc. Ana Smokrović održala je kratko predavanje o zdravoj prehrani, a nakon toga smo svi zajedno uživali u domjenku kojeg su priredili naši domaćini.

Imali smo malo vremena za šetnju bajkovitom Opatijom i udahnuli smo malo svježeg morskog zraka.

Jedva čekamo ponovni susret da opet malo ŠIZ-imo!