Večer u kazalištu 26. travnja 2023.

Upravna škola Zagreb

provodi večer u Hrvatskom narodnom kazalištu

Dragi ljubitelji teatra,

napokon idemo svi zajedno u Hrvatsko narodno kazalište u srijedu, 26. travnja 2023. u 19:30 sati na predstavu: Tko pjeva zlo ne misli!

Inspiriran scenarijem Kreše Golika za jedan od najgledanijih filmova u povijesti hrvatske kinematografije, nastalom na temelju Dnevnika maloga Perice Vjekoslava Majera iz 1942., Rene Medvešek režirao je kazališni potpourri koji rekonstruira izumirući dobri duh Zagreba. Ova predstava slijedi europsku kazališnu praksu koja kultne filmove tretira kao kulturno blago kako bi nadahnula nove generacije gledatelja.

Uživajmo u ovoj višestruko nagrađivanoj predstavi!

Pred vama je projekt Večer u teatru.

Gledate li radije film ili kazališnu predstavu?

Što kažu istraživanja? Djeluju li ona optimistično ili pesimistično? Kad ste zadnji puta bili u kinu? A u kazalištu? Što biste vi predložili za podizanje svijesti mladih o važnosti posjećivanja kulturnih događaja? Sudjelujte u projektu i potražimo odgovore.

Na nastavi Hrvatskog jezika nastavnice će vas uputiti u projekt Večeri u kazalištu.

Želim vam uspjeh i kreativnost u izradi projektnih zadataka!

                                                                          Sanja Šepac Dužević, prof.