Učenici su sudjelovali na Smotri simuliranih suđenja

U subotu 11. ožujka 2023. na Općinskom kaznenom sudu u Zagrebu održala se Državna smotra simuliranih suđenja za srednje škole. Ekipu naše škole činili su učenici Filip Rinkovec (3.e), Odesa Vlahović Gembačev (3.d), Ana Lučić (2.c), Franka Cvjetković (3.b), Lucija Šarić (2.f), Lana Savić (2.f), Leonardo Radovanović (3.d), Marija Levar (3.c), Matea Princip (3.d), Tea Saračević (3.e) i Dario Šimičić (3.c). U prvom krugu natjecali su se u svojstvu Državnog odvjetništva protiv Srednje škole Ivana Lucića iz Trogira i odličnom izvedbom uvjerili su sutkinju da donese presudu kojom osuđuje okrivljenika na kaznu zatvora, a u drugom krugu nastupili su u svojstvu obrane protiv XVI. gimnazije iz Zagreba gdje su također sigurnim i hrabrim nastupom uspjeli obraniti okrivljenika tako da dobije uvjetnu kaznu zatvora umjesto bezuvjetne kazne. Sve pohvale sudionicima!