Projekt “Čitam lakše”

O projektu

Projekt Čitam lakše! – pristupačnost čitanja digitalnih sadržaja Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu pokrenut je s ciljem omogućivanja lakšeg čitanja digitalnih sadržaja iz zbirki NSK u pristupačnom okruženju. U okviru projekta odabrani sadržaji digitalne građe NSK prilagođeni su i učinjeni dostupnijim za osobe s disleksijom i drugim teškoćama u čitanju.

Sadržaji su dostupni na portalu Digitalne zbirke NSK i u aplikaciji Lexie suradnika u projektu Omoguru.

Program je sufinanciran sredstvima Ministarstva kulture i medija Republike Hrvatske.

Naša škola uključena je u Projekt: Čitam lakše te se svi zainteresirani učenici, nastavnici i roditelji mogu javiti u školsku knjižnicu u kojoj će dobiti sve potrebne informacije te ulaznu šifru za aplikaciju za pristup zbirkama.