Međunarodni dan materinskog jezika

Učenici Upravne škole Zagreb prigodno su obilježili Međunarodni dan materinskog jezika koji se od 1999. godine odlukom Organizacije za obrazovanje, znanost i kulturu pri Ujedinjenim narodima (UNESCO) obilježava s ciljem promicanja jezične raznolikosti i višejezičnog obrazovanja.

Učenici su tijekom proteklog tjedna na nastavi Kompjutorske daktilografije kroz projektne zadatke koristili IKT i rješavali zadatke i kvizove vezane uz početke pismenosti na hrvatskom jeziku. Učenici su na zabavan način provjerili svoje znanje i dodatno poboljšali poznavanje materinskog jezika te osvijestili važnost očuvanja i njegovanja lingvističke i kulturne raznovrsnosti.

Voditeljica projekta je profesorica Sanja Cetinjanin Thes, a u aktivnostima su sudjelovali učenici 1.e i 1.d razreda.