4Cs: Digital Tools for Collaboration, Communication, Creativity and Critical Thinking

U okviru Erasmus+KA1 projekta „Osobna dobrobit u školi“, nastavnica informatike Jasmina Kljunić sudjelovala je na edukaciji: 4Cs – Digital Tools for Communication, Collaboration, Creativity abd Critical Thinking koja se održala u Lisabonu od 1. do 6. 4. 2024., u organizaciji Europass Teacher Academy. Tečaj je vodila Beatriz Canas Mendes.

Na tečaju je bilo prikazano kako koristiti digitalne alate za poticanje učeničke suradnje i komunikacije i jačanje njihovog osjećaja pripadnosti grupi, koji su izazovi poučavanja u 21. stoljeću i kako ih savladati. Kroz radionice polaznici su usvojili pojam kreativnosti, kako je poticati kod učenika i koje dobrobiti ona donosi za cijelu grupu. Također su predočene strategije, alati i primjeri za razvijanje kreativnosti. Kroz rasprave i radionice generirale su se ideje na koji način razvijanje komunikacije, kolaboracije, kreativnosti i kritičkog razmišljanja utječe na osobnu dobrobit pojedinca, ali i grupe.

Zadnji dan bio je rezerviran za kulturne aktivnosti i izlete u sklopu čega smo posjetili Cabo da Roca i Sintru.