Simulirano suđenje

U subotu 9. ožujka 2024. na Općinskom kaznenom sudu u Zagrebu održala se Državna smotra simuliranih suđenja za srednje škole.

Ekipu naše škole činili su učenici Anđela Boras (4.c), Odesa Vlahović Gembačev (4.d), Ana Lučić (3.c), Franka Cvjetković (4.b), Lucija Šarić (3.f), Lana Savić (3.f), Hanna Draga Pećnjak (3.f), Marija Levar (4.c), Matea Princip (4.d), Luka Sever (3.f), Mara Matić (3.d), Mia Grgić (3.f) i Sara Čulkić (3.c) uz pratnju mentora prof. Deana Sarape.

U oba kruga natjecali su se protiv svojih “starih znanaca”, protivnika od prošle godine, Srednje škole Ivana Lucića iz Trogira. Odličnom izvedbom u svojstvu Državnog odvjetništva uvjerili su suca da donese presudu kojom osuđuje okrivljenika na kaznu zatvora što naši protivnici nisu baš najbolje prihvatili , a u drugom krugu učenici su nastupili u svojstvu obrane gdje je sudac opet donio identičnu presudu kao i u prvom krugu tako da je na kraju ipak sve rezultiralo miroljubivim remijem. Sve pohvale sudionicima!