Ciklus radionica komunikacijskih vještina za učenike viših razreda osnovne škole i srednjoškolaca

POZIVNICA ZA SUDJELOVANJE

Poštovani roditelji,

pozvamo Vas  da uključite svoju djecu u

Ciklus radionica komunikacijskih vještina za učenike viših razreda osnovne škole i srednjoškolaca

koje se održavaju u sklopu projekta

“Ruka podrške“

Projekt “Ruka podrške učenicima koji trpe nasilje” Psihološkog centra TESA namijenjen je prevenciji bullinga-vršnjačkog nasilja kroz niz projektnih aktivnosti. Glavni cilj projekta je jačanje komunikacijskih i socijalnih vještina uključenih učenika te doprinos smanjivanju nasilja među učenicima te povećanje sigurnosti i dobrih odnosa.

Ciklusi radionica u sklopu projekta Ruka podrške namijenjeni su učenicima, učenicima koji su trpe vršnjačko nasilje ili koji su pod povećanim rizikom te ostalim učenicima koji žele usavršiti svoje komunikacijske vještine i jačati samopoštovanje. Iz više škola će se oformiti skupina od maksimalno 10 učenika s kojima će stručnjaci Psihološkog centra Tesa, psiholozi s puno iskustva u radu s djecom i dodatnom psihoterapijskom edukacijom, raditi na razvijanju zaštitnih čimbenika.

Kroz 6 radionica subotama radit ćemo u skupini na:

JAČANJU SAMOPOUZDANJA I SAMOPOŠTOVANJA,

JAČANJU ASERTIVNOSTI,

VJEŽBANJU NENESILNOG RJEŠAVANJA SUKOBA   I

VJEŽBANJU SOCIJALNIH I KOMUNIKACIJSKIH VJEŠTINA

Sudjelovanje u projektu (radionice, savjetovanje) je besplatno za učenike.

Radionice obuhvaćaju kraći teorijski te praktični dio. Dok se u teorijskom sudionici upoznaju sa tehnikama i mogućnostima, u praktičnom vježbaju primjenu stečenih znanja u rješavanju konkretnih problema u odnosima s vršnjacima.

Rad je interaktivan – kroz vježbe, igranje uloga, demonstraciju, diskusiju, rad s kreativnim materijalima …

Epidemiološki uvjeti će biti poštivani, u slučaju lockdowna održavat će se online.

MJESTO ODRŽAVANJA: uživo ili online putem ZOOM aplikacije (ovisno o epidemiološkim preporukama): Primorska 32, Zagreb, dvorana MO “Petar Zrinski”

VRIJEME ODRŽAVANJA: subotom: I. grupa od 10,00 do 12,30 sati; II. grupa 13,00 – 15,30                          ( 28.10. – 9. 12. 2023.)

PRVA radionica ciklusa održat će se u subotu 28. listopada 2023. godine.

SUDIONICI su učenici i učenice viših razreda osnovne škole (5.- 8.razr. OŠ) te učenici srednje škole (1.-4. razr. SŠ). Planiramo 2 grupe učenika, mlađi će biti u ranijem terminu, a stariji u kasnijem.

Popunjenu prijavnicu poslati na mail: psiho.centar@tesa.hr – POŽURITE-  zbog ograničenog broja sudionika!

Nužne su prethodne prijave prije uključivanja u projekt.

Voditeljica će sve prijavljene kontaktirati putem e-maila prije prve radionice za potvrdu mjesta u grupi i točan termin održavanja.

Termini svih radionica će biti podijeljeni na prvom sastanku.

Programom su predviđeni i savjetovanja roditelja nakon radionica kao i telefonsko savjetovanje i internet savjetovanje za dio zainteresiranih polaznika i/ili roditelja.

Kreatori i provoditelji programa su stručnjaci – psiholozi Psihološkog centra TESA s bogatim iskustvom u edukacijama i savjetodavnom radu s odraslima, djecom i mladima. Centar djeluje već 32 godine te je proveo niz projekata individualnog i grupnog rada s mladima, s njihovim roditeljima i kolegama srodnih službi (psiholozima, pomagačkim službama..). Ciklusi radionica se održavaju kontinuirano od 2008. godine.

VODITELJICE: Tanja Dejanović Šagadin i Ana Čović, psihologinje i psihoterapeutkinje i Ana Pleša, psihologinja.

Projekt financira: Grad Zagreb – Ured za socijalnu zaštitu i osobe s invaliditetom

ZA SVE INFORMACIJE možete kontaktirati voditeljicu projekta:

Tanja Dejanović Šagadin, mob: 091 549 4023;  mail: psiho.centar@tesa.hr

Srdačan pozdrav,

U Zagrebu, 4. 10. 2023.                                             

    Tanja Dejanović Šagadin, prof. psih.

(voditeljica projekta)

Psihološki centar TESA