Učenici 3.E na stručnoj izložbi Žene i tehnika

  • Kategorija objave:-- Naslovnica

U okviru nastave Ljudskih prava učenici 3.E razreda (nastavnik Ante Babačić) obišli su izložbu Žene i tehnika- izložba rodno inkluzivne tematike u Knjižnici Kustošija. Izložba je dvije godine bila postavljena u Tehničkom muzeju Nikola Tesla, a posebno nam je zadovoljstvo što nas je kroz izložbu provela jedna od kustosica same izložbe Kosjenka Laszlo Klemar, te nam ponudila dublji uvid u tematiku žena kroz povijest i njihov utjecaj na razvoj znanosti i tehnologije, te koncepta izložbe, koji se ne samo gleda, već čita i lista. Također, doprinos samoj izložbi dala je i naša nastavnica Andrea Wawrzynek u dijelu koji se odnosi na žene i njihovu emancipaciju kroz daktilografsko/stenografski rad.

Izložba je postavljena u Knjižnici Kustošija u sklopu programa “Grad ljudskih prava” koji Knjižnica Kustošija provodi od početka 2017. s ciljem senzibilizacije javnosti na problematiku ljudskih prava  i kulturne različitosti u hrvatskom društvu.

Više o samom projektu Knjižnice Kustošija možete pročitati na sljedećoj poveznici.