Debata na Ljudskim pravima

  • Kategorija objave:-- Naslovnica

U sklopu nastave Ljudskih prava (nastavnik Ante Babačić) učenici 3.CDE razreda su nekoliko tjedana učili o Europskoj uniji (povijest, institucije, vrijednosti, identitet), kao i o utjecaju EU na Hrvatsku.

Učenici 3.c razreda


Naučili su kako provoditi deliberaciju i debatu. Nakon odrađene edukacije odradili su debatu na aktualnu temu, iz područja financijske pismenosti i poznavanja europskih institucija: Da li nam je euro došao prebrzo?

Učenici 3.e razreda

Kroz navedenu debatu koristili su znanje s nastave Ljudskih prava, Sociologije, Povijesti, pravnih i ekonomskih predmeta, kao i sveprisutne medije i informacije koje ih okružuju. Izvrsno odrađena debata dala im je detaljniju sliku informacija koje ih svakodnevno okružuju i kako se postaviti prema temama o kojima pričaju “stariji” kada im kažu premladi ste i nije to tema za vas.

Učenici 3.d razreda

Opremljeni argumentima kročimo u svjetliju budućnost!