IZVRSNI REZULTATI NA 53. SVJETSKOM PRVENSTVU U DAKTILOGRAFIJI

53. Kongres i Svjetsko prvenstvo Intersteno 2022. odvijalo se od 6. do 11. kolovoza 2022. u Maastrichtu. Na kongresu se okupilo oko 300 sudionika iz cijelog svijeta, a Hrvatsku je predstavljalo Hrvatsko stenografsko društvo s 9 natjecatelja. Ponosni smo na učenika naše škole Antu Blaževića, 1. d, mentorica Nataša Nedeljković, koji je ostvario izvrstan rezultat u kategoriji učenika napisavši 307, 2 znaka u minuti i tako zauzeo 11. mjesto. Taj izvrstan rezultat postignuće je za 1. b daktilografsku klasu. Uspjeh je tim veći što se natjecateljski tekst pisao 30 minuta.

Naša profesorica Andrea Wawrzynek ostvarila je 6. mjesto i ponovno oborila hrvatski rekord u pisanju prijepisa. Rezultat je to od nevjerojatnih 675 znakova u minuti! Profesorica Wawrzynek osvojila je i 3. mjesto na kombinacijskoj listi među seniorima što pokazuje da se uspješno kvalificirala u svih šest disciplina u kojima se natjecala i tako donijela u Hrvatsku brončanu medalju.

Među natjecateljima bila je i Nataša Cigetić, naša bivša učenica.

ČESTITAMO NA IZVRSNIM REZULTATIMA!

Više o prvenstvu pročitajte na stranici Hrvatskog stenografskog društva

VRHUNSKI REZULTATI HRVATSKIH NATJECATELJA NA 53. SVJETSKOM PRVENSTVU – Hrvatsko Stenografsko Društvo