Državna Smotra simuliranih suđenja

Učenici Ana Lučić (1.c), Franka Cvjetković (2.b), Odesa Vlahović Gembačev (2.d), Leonardo Radovanović (2.d), Tea Saračević (2.e) i Pavao Lutring (2.e) pod vodstvom mentora Deana Sarape nastupili su na ovogodišnjoj Državnoj smotri simuliranih suđenja iz područja građanskoga odgoja i obrazovanja i drugih međupredmetnih tema koja se održala u subotu 12. ožujka 2022.


Ove godine na Smotri tema je bila nasilje u obitelji i simulirao se kazneni postupak u kojem je Općinsko državno odvjetništvo podignulo optužnicu protiv Mate Marića za nasilje u obitelji.


Naši učenici su imali ulogu tužitelja u sudskom postupku, a na strani obrane imali su dostojnog protivnika – Graditeljsku, prirodoslovnu i rudarsku školu iz Varaždina. Fenomenalnom izvedbom svih članova i odličnom argumentacijom naši učenici su uspjeli uvjeriti suce u postupku da presude u njihovu korist tako da su odnijeli zasluženu pobjedu.


Bravo naši!!!