Aktivni, zeleni, odgovorni

U okviru Erasmus+ KA1 projekta “Aktivni, zeleni, odgovorni” pedagoginja Marija Hazdovac sudjelovala je na sedmodnevnom tečaju “Environmental education”, koji se održao od 26. lipnja do 2. srpnja 2023. u Heraklionu (Kreta) u organizaciji Oloklirosi Erasmus Learn.

Na tečaju je s ostalim sudionicima iz različitih europskih država učila, raspravljala i promišljala o metodama i aktivnostima kako poboljšati obrazovanje za održivi razvoj te koje nove izvannastavne aktivnosti i projekte osmisliti i uvrstiti u  školski kurikulum.

U organiziranom studijskom posjetu posjetila je jednu kretsku srednju školu te razmijenila iskustva s grčkim kolegama. Osim sudjelovanja na predavanjima i radionicama, posjetila je i povijesnu jezgru grada Herakliona, arheološko nalazište Knossos te otok Spinalongu. Stvorila je nova poznanstva i proširila mrežu suradnika za buduće školske Erasmus projekte.