EKO DAN – Hrvatski jezik i književnost

Priroda je oduvijek bila snažna inspiracija za stvaranje umjetničkih djela, ali i utočište senzibilnih umjetnika. Pod njenim su okriljem stvarali najljepša djela koja nam i danas svjedoče o njezinoj snazi i sposobnosti da nas zaštiti, umiri i utješi.

Obilježili smo Eko dan u našoj školi istražujući veze između pjesnika, pisaca, umjetnika i prirode. Pronalazili smo i bilježili stihove, misli i rečenice poznatih književnika i u njima otkrivali poštovanje, razumijevanje i ljubav prema skladu koji nam priroda može pružiti.

Priroda je hram i priroda je utočište, ona je izvor radosti i energije, ali nije neiscrpna i naša je uloga nezamjenjiva.

Da bismo je sačuvali, moramo je znati voljeti, a toj nas ljubavi i privrženosti ne može nitko bolje približiti od umjetnosti.

Pogledajte radove učenika 3. E (klikom na poveznicu):

https://wakelet.com/wake/HliYJfe9YEafwOptzw-14

Suzana Ven Rakić