RADIONICA  „SIMULACIJA POSLOVNOG RAZGOVORA – KAKO SE PRIJAVITI ZA STIPENDIJU?“

  • Kategorija objave:Projekti

U utorak, 28. ožujka 2023. održana je radionica  „Simulacija poslovnog razgovora – Kako se prijaviti za stipendiju?“.

Radionica, koju se vodile profesorice Marija Ćurić i Ondina Mesar, bila je namijenjena  učenicima  trećih razreda. Cilj radionice bio je osnaživanje učenika u pogledu traženja i prijava za različite oblike stipendija.

Učenici su na konkretnim primjerima natječaja za stipendije, u ulogama poslodavca i kandidata, simulirali intervju – poslovni razgovor. Dobili su detaljne upute kako se dobro pripremiti za poslovni razgovor i postići ono što svaki kandidat priželjkuje – biti odabran kao najbolji kandidat.

Učenici su radionicu ocijenili kao vrlo korisnu. Otvorila im je mogućnosti  bržeg pronalaženja i prijava na različite natječaje. U evaluaciji su naveli da sada imaju bolje razumijevanje svih koraka u procesu pripreme i prijava za stipendije.