Zbirka Priče iz Domovinskog rata

  • Kategorija objave:-- Naslovnica

Dragi učenici i roditelji,

u Godini čitanja i povodom 30. obljetnice početka Domovinskog rata u Rep. Hrvatskoj, Ministarstvo branitelja objavilo je zbirku Priče iz domovinskog rata iz pera srednjoškolaca.


Ovih dana stiglo mi je pismo potpredsjednika Vlade Tome Medveda i zbirka priča, kao mentorici našoj učenici Noemi Šainčić iz 4.a čija je priča otisnuta u toj zbirci.

Iz pisma:
“Zbirka je to najboljih kratkih priča iz prva dva javna poziva za dodjelu nagrade za najbolju priču o Domovinskom ratu za učenike srednjih škola u Republici Hrvatskoj koje je provelo MInistarstvo branitelja. U zbirku je uvršteno 58 kratkih priča koje su 2019. i 2020. godine ušle u zadnji krug čitanja odnosno vrednovanja. Ove kratke priče dokazuju da su hrvatski srednjoškolski uspješni u pisnju te da žele i znaju taj neizostavni dio nacionalne povijesti preoblikovati u književnu zbilju.”