Izvrstan uspjeh na državnom natjecanju u Tajničkom poslovanju

  • Kategorija objave:Natjecanja

Na državnom natjecanju u disciplini Tajničko poslovanje naša učenica Ema Beštak, 4. b, mentorica Celestina Škeljo, postigla je izvrstan uspjeh.  Ostvarila je drugo mjesto iza prvoplasirane Melani Leskovar iz Gospodarske škole Varaždin. Treća je bila Lorena Klikić iz Srednje škole Stjepana Sulimanca iz Pitomače. Upravna škola Zagreb bila je škola domaćin za disciplinu Tajničko poslovanje. Čestitamo učenici i mentorici!

WorldSkills Croatia 2021. Državno natjecanje učenika strukovnih škola održano je od 11. – 13. 5. 20201. na Velesajmu u organizaciji Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih.  Više od 350 najboljih učenika strukovnih škola natjecalo se u 42 strukovne discipline.

Ovo je drugo takvo natjecanje. Prvo je održano 2019., a prošle godine je odgođeno. Disciplina Tajničko poslovanje prvi je put prisutna na ovom natjecanju jer je predviđeno da se provodi svake druge godine, izmjenjujući se sa disciplinom ekonomske struke.

Na natjecanju Tajničko poslovanje mogu sudjelovati učenici trećeg i četvrtog razreda smjera Poslovni tajnik/ca i Upravni referent/ica. 

Zadatak discipline Tajničko poslovanje sastoji se od 7 modula:

  • Prijepis teksta
  • Audiotranskript sudskog akta
  • Komercijalni poslovi
  • Administrativni i operativni poslovi
  • Korištenje MS Office paketa u radu
  • Organizacija i provedba sastanka
  • Uredsko poslovanje

Natjecanje je održano pod strogim epidemiološkim uvjetima.

https://www.worldskillscroatia.hr/hr/naslovnica/