42. DAN TIPKOVNICE – DRŽAVNO NATJECANJE U DAKTILOGRAFIJI

  • Kategorija objave:Natjecanja

PRVO MJESTO U POJEDINAČNOM I EKIPNOM PORETKU osvojili su naši učenici na Državnom prvenstvu kompjutorskoj daktilografiji – 42. Danu tipkovnice, koje je  održano 27. ožujka 2021.

Leo Alagić prvak je države u kategoriji junior s rezultatom 487,3 neto znaka u 1 minuti što je velemajstorski rezultat, a Upravna škola Zagreb osvojila je prvo mjesto u ekipnom poretku. U kategoriji seniora natjecao se i  profesor Mario Marković. Čestitamo pobjednicima i mentorima!  

Natjecanje je održano mrežno. Sudjelovali su natjecatelji iz 18 škola iz cijele Hrvatske: iz Zagreba, Bjelovara, Virovitice, Slavonskog Broda, Karlovca, Preloga, Čakovca, Varaždina, Pitomače, Ogulina, Rijeke,  Biograda na Moru, Pazina, Rovinja, Đakova, Vinkovaca i Požege.

10 našh učenika natjecalo se u kategorijama junior i senior, a svi učenici plasirani su s izvrsnim rezultatima!

Rezultate naših učenika možete vidjeti u priloženom dokumentu.

Osim učenika, na 42. Danu tipkovnice sudjelovali su i naši nastavnici.

Profesor Mario Marković natjecao se u kategoriji senior i postigao izvrstan rezultat.

Profesorice Mihaela Marić i Nikolina Vicković Žubi sudjelovale su na stručnom usavršavanju, a profesorica Celestina Škeljo držala je predavanje Korištenje naprednog poznavanja Worda u izradi završnog rada . Profesorica  Andrea Wawrzynek , kao predsjednica HSD-a , bila je organizatorica cijelog događaja, a treba spomenuti i našu umirovljenu nastavnicu Maricu Piršlin koja je bila voditeljica natjecanja.  

Održana su i stručna usavršavanja za nastavnike: 

  • Izrada digitalnih obrazaca – Ivana Meštrić, Gospodarska škola Varaždin 
  • Korištenje naprednog poznavanja Worda u izradi završnog radaCelestina Škeljo, Upravna škola Zagreb

Više o događaju pogledajte na stranici HSD-a preko poveznice.

https://www.stenograf.hr/10-aktualnosti/novosti/150-42-dan-tipkovnice