Godina čitanja

Dragi učenici, 2021. godina proglašena je Godinom čitanja! Potrudimo se razviti naše čitateljske kompetencije i uključimo se u razne zanimljive aktivnosti!                                                           

U Godini čitanja Hrvatsko čitateljsko društvo još će intenzivnije raditi na poticanju i promociji svojih osnovnih djelatnosti. Stoga je osmišljen program Čitateljski izazovi HČD-a. Svaki mjesec na mrežnoj stranici Društva (http://hcd.hr/djelovanje/akcije/citateljski-izazov/) kao i na ostalim mrežnim mjestima HČD-a, bit će objavljen novi izazov u koji se mogu uključiti svi zainteresirani ljubitelji čitanja. 

Počinjemo s Listom preporučenih književnih djela ljubavne tematike budući da je veljača najpoznatija kao “mjesec ljubavi”. Djela su odabrale knjižničarke iz školskih i narodnih knjižnica, a razvrstana su u kategorije “Najmlađi”, “Djeca” i “Mladi i odrasli”.

Pozivamo sve da ovaj izazov prihvate, preporuče ga i podijele s ostalima, a nama jave svoje dojmove u bilo kojem obliku (riječ, slika, video…), odnosno mrežnom mjestu.

Prihvatite izazov(e) – čitajmo da ne ostanemo bez riječi!